Serbes: Yollarda tehlike saçan rögar kapaklarına müdahale eden özel bir ekip kurulmalı

Serbes: Yollarda tehlike saçan rögar kapaklarına müdahale eden özel bir ekip kurulmalı Bağımsız Siyasetçi Ender Serbes, Sakarya’da tüm sürücüleri üzen ve yolla aynı seviyede olmayan rögar kapakları meselesi ile ilgili artık harekete geçilmesi gerektiğini belirterek, “Büyükşehir belediyemiz, tehlike saçan ve sürücüleri bezdiren rögar kapaklarına müdahale edecek özel bir ekiple bu sorunu çözebilir.” dedi. İlgili Haber […]

 Serbes: Yollarda tehlike saçan rögar kapaklarına müdahale eden özel bir ekip kurulmalı

22.04.2021 - 21:37

Güncelleme : 22.04.2021 - 21:37

Serbes: Yollarda tehlike saçan rögar kapaklarına müdahale eden özel bir ekip kurulmalı

Bağımsız Siyasetçi Ender Serbes, Sakarya’da tüm sürücüleri üzen ve yolla aynı seviyede olmayan rögar kapakları meselesi ile ilgili artık harekete geçilmesi gerektiğini belirterek, “Büyükşehir belediyemiz, tehlike saçan ve sürücüleri bezdiren rögar kapaklarına müdahale edecek özel bir ekiple bu sorunu çözebilir.” dedi.

SÜRÜCÜLER ARTIK BIKTI

Ender Serbes, yaptığı açıklamada, sadece Sakarya’nın değil, standarda uygun yapılmayan rögar kapaklarının Türkiye’nin bütün şehirlerinde trafik güvenliğini ciddi şekilde tehlikeye düşürdüğünü ve sürücüleri üzdüğünü vurguladı. Açık bırakılan, ya da yol ile aynı seviyede olmayan rögar kapaklarının ölümlü ve yaralamalı kazalara da sebep olduğunun altını çizen Serbes, “Bu konuyla ilgili neredeyse her araç sahibinin olumsuz bir anısı vardır. Öyle ki; çeşitli kurumların standart dışı rögar kapakları yollarda tehlike saçıyor. Bazı rögar kapakları, ya yoldan yüksekte, ya da yoldan aşağıda kalıyor. Bu durum sürücülere hem zor anlar yaşatıyor hem de araç sürme keyfi diye bir şey bırakmıyor. Hızla seyrederken aniden önlerine çıkan kapaklardan, çukurlardan kaçmak isteyen sürücüler, manevra yapınca bazen de kazalar kaçınılmaz oluyor. Düşünün şehrimizin en merkez konumu olan Atatürk Bulvarında bile o kadar çok problemli rögar kapağı var ki sürücüler bulvarda bile adeta mayınlı bir tarlada araç kullanır gibi zorlu ve bir o kadar tehlikeli bir sürüş yapıyor.” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın