Vali Çetin Oktay Kaldırım, tarihi Justinianus Köprüsünde incelemelerde bulundu.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, tarihi Justinianus (Beşköprü)’de incelemelerde bulundu. Vali Çetin Oktay Kaldırım, 1500 yıllık tarihe sahip UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan “Justinianus Köprüsü“ndeki kazı çalışmalarını yerinde inceleyerek İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar’dan yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Çetin Oktay Kaldırım,Justinianus Köprüsünün Sakarya için çok büyük tarihi ve turistik değerinin […]

 Vali Çetin Oktay Kaldırım, tarihi Justinianus Köprüsünde incelemelerde bulundu.

31.12.2020 - 19:19

Güncelleme : 31.12.2020 - 19:19

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, tarihi Justinianus (Beşköprü)’de incelemelerde bulundu.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, 1500 yıllık tarihe sahip UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan “Justinianus Köprüsü“ndeki kazı çalışmalarını yerinde inceleyerek İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar’dan yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Çetin Oktay Kaldırım,Justinianus Köprüsünün Sakarya için çok büyük tarihi ve turistik değerinin olduğunu ve bunun mutlaka değerlendirilerek Turizmin hizmetine sunulması gerektiğini söyledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, köprüyle ilgili yapılan kazı çalışmaları ve çevresinde yapmayı planladıkları müze binası, sergi, sinema v.b yerleri projesi hakkında bilgi verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın