Sakarya’lı Öğrenciler 23 Nisan Canlı Yayınına Katıldılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 81 ilden öğrenciler TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la online söyleşide bir araya geldi. Zoom platformu üzerinden çevrim içi gerçekleşen buluşmada programın açılış konuşmasını Bahçelievler Gazi İlkokulu öğrencisi Esila Es yaptı. Canlı yayına katılan diğer arkadaşlarıyla birlikte ilimizi gururla temsil eden ödüllü öğrencimiz […]

 Sakarya’lı Öğrenciler 23 Nisan Canlı Yayınına Katıldılar.

24.04.2021 - 15:12

Güncelleme : 24.04.2021 - 15:12

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 81 ilden öğrenciler TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la online söyleşide bir araya geldi.

Zoom platformu üzerinden çevrim içi gerçekleşen buluşmada programın açılış konuşmasını Bahçelievler Gazi İlkokulu öğrencisi Esila Es yaptı.

Canlı yayına katılan diğer arkadaşlarıyla birlikte ilimizi gururla temsil eden ödüllü öğrencimiz Esila Es UNESCO’nun düzenlediği resim yarışmasında Türkiye birincisi olduğu eserini anlattı. “Resmimde bir kız çocuğu var ve ağlıyor. Çünkü oyuncak askeri kırılmış ve düşünüyor savaş aklına geliyor. ‘Neden bu savaş var’ diyor. ‘Neden silahlar, neden bombalar, neden bu tanklar var’ diyor ve aklına bir fikir geliyor. Diyor ki ‘keşke bütün dünya çocukları birleşse, güvercinler salsa bu savaşa, bu savaşı durdursa, bütün çocuklar huzur içinde, güven içinde yaşasa’ ve çocuklar güvercin salıyorlar savaşa, orada yeni bir kapı açılıyor. Huzur ve mutluluğun kapısı. Resmimin konusu bu şekilde” dedi.

Öğrencimiz konuşmasının sonunda Bakan Selçuk’tan ‘Çocuklardan ev yapımı öyküler” isimli kitabını imzalamasını istedi. Bakan Selçuk da Esila’nın bu isteğini kırmayarak imzalı kitabını hemen göndereceğini belirtti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımlarıyla 23 Nisan coşkusunun yaşandığı canlı yayında ilimizi öğrencilerimiz Esila Es, Ozan Berk Güleç, Eymen Kurtuluş, Sümeyye Gümüş, Burhan Ali Arslan, Selen Ataman, Ayşe Berra Sarıhan, Belinay Yıldız, Zeynep Balkan, Ecenaz Tunga, Elif Nihan Aslan temsil ettiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın